Przebarwienia skóry to ciemne plamy, które powstają wskutek m.in. opalania, zaburzeń hormonalnych, stosowania niektórych leków lub preparatów fotouczulających, a także za sprawą starzenia organizmu. Są przejawem nieprawidłowego działania melanocytów, czyli komórek pigmentowych wytwarzających melaninę, odpowiedzialną za zabarwienie skóry. Niemal wszyscy, którzy borykają się z tym problemem, szukają sposobów umożliwiających pozbycie się ich. Co może zaproponować współczesna medycyna estetyczna? Na jakie innowacyjne rozwiązania można aktualnie liczyć w Polsce? Warto dowiedzieć się więcej na ten temat!

Usuwanie przebarwień – popularne metody

Osoby, których dotyczą przebarwienia na skórze, związane z takimi zmianami skórnymi, jak melasma, ostuda czy plamy soczewicowate starcze, często w pierwszej kolejności sięgają po dostępne w drogeriach kosmetycznych środki, np. krem na przebarwienia, żel wybielający, maseczka do twarzy, serum i tonik. Niestety, po jakimś czasie takie rozwiązania okazują się niezadowalające, ponieważ przebarwienia skóry całkowicie nie znikają albo pojawiają się ponownie. Istnieje szereg nowoczesnych technik i kosmetyków, które doskonale radzą sobie z defektami skórnymi. Profesjonalne zabiegi dermatologiczne, a także specjalistyczne urządzenia laserowe są nadzieją na skuteczne usuwanie przebarwień i trwałe pożegnanie z nimi.

Moc i różnorodność peelingów oraz zabiegów dermatologicznych

Maskowanie przebarwień makijażem może być frustrujące, a melasma czy ostuda przy odpowiednim oświetleniu i tak się uwidocznią. Co zrobić w przypadku, gdy tradycyjny krem na przebarwienia nie radzi sobie z nieestetycznymi zmianami skórnymi? Na uwagę zasługują peelingi i zabiegi dermatologiczne, które wykonuje się pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Różnorodność tych zabiegów jest ogromna.

  • Yellow Peel – nanopeeling, który oddziałuje na bardzo głębokie warstwy skóry, wskazaniem do wykonania zabiegu są przebarwienia po trądziku, powierzchowne zmarszczki, płytkie blizny, zmęczona cera, a także pozostałe przebarwienia na skórze.
  • Whitening – peeling wybielający i rozjaśniający, przeznaczony na plamy soczewicowate starcze, zmiany skórne posłoneczne, hormonalne, przebarwienia po trądziku oraz blizny.
  • Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial – zabieg wybielający i poprawiający koloryt skóry, który wspomaga usuwanie przebarwień, kompleksowo odżywia oraz nawilża.
  • Maska Skin Fit – bazuje na pochodnych witaminy A, działa leczniczo na trądzik różowaty i rozszerzone pory, wspiera usuwanie przebarwień.
  • Laser frakcyjny – wykorzystuje technikę mikrouszkodzeń skóry, stymulując ją do regeneracji.

Rewolucyjne rozwiązanie – pikosekundowy laser na przebarwienia

Jedną z najnowszych technik na usuwanie przebarwień są lasery pikosekundowe. Ta rewolucyjna metoda, polegająca na emisji krótkich impulsów fali światła laserowego, działa błyskawicznie i głęboko na różnego rodzaju defekty skórne. Innowacyjne zabiegi można od niedawna wykonać w Polsce, w warszawskiej Klinice Miracki, która dysponuje urządzeniami z najwyższej półki, takimi jak PicoSure czy Discovery Pico.

Więcej o leczeniu przebarwień znajdziesz na stronie: http://encyklopedia.klinikamiracki.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here